Power pulse gradyometre ve manyetometre kullanıcıları, bu sayfamızda windows program indirme linki ve android uygulama linkini bulacaklar.

Power pulse windows indir. (Windows 7 – Windows 8 – windows 10 – windows 11)

Android Manyetometre – Gradyometre uygulama programı indir.

Android Metal Dedektör uygulama programı indir.

Power pulse gradyometre ve manyetometre cihazı nasıl kullanılır?

1- Gradyometre yere dik tutulur, el içinde sağa sola çevrilmez.

2- Gradyometre yere sabit yükseklikte tutulur, yukarı aşağı hareket ettirilmez.

3- Cihazlarımız kuzey-güney yön faktöründen etkilenmez, her yöne doğrusal hareket edecek şekilde çekim yapabilirsiniz.

4- Cihazlarımız yüksek performanslı işlemciler ile donatılmıştır, hem canlı çekim hem de 3Dçekim aynı anda yapabilmektedir.

5- Power pulse windows ve android sürümlerimiz mevcuttur. Her cihaz iki programı da kullanabilmektedir.

6- Cihaz üzerinde üç adet buton bulunur, sağ-sol yukarı aşağı yönlü butonlar canlı çekim yaparken cihazın çalışma hassasiyetini ayar yapar. Sayı büyüdükçe hassasiyet azalır, sayı küçüldükçe hassasiyet artar default değeri olarak 2 – 3 olmasını öneriyoruz.

7- 3D çekim yapılmak isteniyorsa çekim yapılacak alan kesinlikle işaretlenmelidir. Geometrik işaretlenme yapılan yerden elde edilecek sonuçlar mantıklı ve tutarlı 3D görüntüler oluşturur. İşaretleme istenilen aralıklarda yapılabilir, bizim önerimiz 50cm de bir işaret konulmasıdır.

8- Bilgisayar programı ile çekim yapılacaksa örnek alma işlemi hem giderken hem de gelirken zikzak şeklinde yapılmalıdır. Android programı ile çekim yapılırken örnekleme işlemi sadece giderken alınır, geriye boş gelinir.

9- Bilgisayar programında çekim yapılan çalışma ortamı colorMap’dır. Colormap sayfasında çekim adım sayıları yatay ve dikey olarak girilip create butonuna tıklanır ve her bir adımda Nexstep butonu ile örnekler alınır. Örnek alma işlemi bittiğinde SurfaceMap çalışma ortamına geçilip Start butonuna tıklanır. Oluşan 3D görüntü kaydedilip sonra tekrar incelenebilir. Power pulse görüntüleme programında Çekim hassasiyeti (sensitivity) 253 te olmasını öneriyoruz. Bu değer çalışma ortamının doğal manyetik enerji durumuna göre değiştirilmektedir.

10- Gradyometre yeraltı görüntüleme cihazı ile, işaretlenmiş yerin herhangi bir köşesinde sıfırlama yapılarak ilk örnek alınır. Bu ilk nokta sıfırlama yapıldığı nokta olduğu için 3d veri ekranımızda renk yeşil yani bir anomali yok olarak düşünülür. Bilgisayar programı da zaten ilk noktayı yeşile boyar.