Define işaretleri:

define işaretleri, gerçek define işaretleri, işaret anlam ve açıklamaları, ermeni define işaretleri, kesin çözülmüş define işaret ve anlamlarını arıyorsanız hoş geldiniz. İşaret ve anlamları hakkında konu ve çözümleri burada. Dedektör, alan tarama, gpr radar, manyetometre – gradyometre gibi cihazlar ile yer tespiti yapılabilir.

Bizans define işareti :

Bizans imparatorluğu, ya da eski adıyla doğu roma imparatorluğu Anadolu topraklarında 1453 yılına kadar yaklaşık 1000 yıl kadar yaşamışlar. Bu uzun yaşam süresi define avcılarının ilgisini çekmektedir. Hıristiyan mezarlıkları ülkemizde çokça yer almaktadır. Bu mezarların bazıları bilinmekte bazıları da rastgele ortaya çıkmaktadır. Hıristiyan geleneklerinde ölen bayanlar ziynet takıları ile gömülürler. Bu durum define avcıları için son derece ilgi çekici bir durumdur. Bizans define işaret ve anlamları doğru şekilde okunmalı ve yorumlanmalıdır.

Ermeni define işaretleri :

Ermeniler anadoluda Romalıların, Bizanslıların, Selçuklu Türklerinin ve nihayet Osmanlı Türklerinin egemenliğinde yaşamışlardır. Anadolu’da Ermeniler 2000 yıldan daha fazla zamandır yaşadıkları tahmin edilmektedir. Osmanlı döneminde Ermeniler devlet kadrolarında üst kademelerde görev yapmışlardır. Bir çok Ermeni paşası mevcuttur. 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren emperyalist devletlerin teşvik ve tahrikleriyle, memleket içerisinde karışıklıklar çıkarmaya başlamışlardır. Sonrasında sürgün ve iç çatışmalar meydana gelmiştir. Kaçan Ermeniler, değerli eşyalarını ziynet eşyalarını bildikleri yerlere saklamış, ve tekrar geri gelip alana dek bulundukları yerlerden gitmişlerdir. Ermeni define işaretleri Anadolu’da çok bulunur. Define işaretleri doğru okunmalı ve yorumlanmalıdır

Gerçek define işaretleri:

Gerçek define işaretleri, definecilik konusunda deneyimli kişiler tarafından tespit edilebilir. Bir çok define işaretinden söz edilebilir. Fakat deneyim ve bilgi altın değerindedir. Herkes bakar fakat her kes göremez. Define işaret ve anlamları konusunda lütfen bizimle iletişime geçin.

0216 328 28 06    – 0542 711 72 86

Bizans defin işareti

Bizans defin işareti

define para

define para

yuvarlak oyma define işareti

yuvarlak oyma define işareti

yılan define işareti

yılan define işareti

mezar

mezar

göz define işareti

göz define işareti

haç define işareti

haç define işareti

Bizans define işareti

Bizans define işareti

Ay ok haç define işareti

Ay ok haç define işareti

Aslan define işareti

Aslan define işareti